Na památku s tou nejvyšší opatrností a kvalitní technikou mytí

 In Nezařazené

S rodinou nyní provozujeme hostinec ve velmi krásných prostorách, které jsou chráněny Národním památkovým ústavem, přičemž budovu opravujeme převážně sami, za pomoci velmi schopné stavební firmy, která se takovými projekty zabývá. Jedná se o bývalou rychtu, a vzhledem k tomu, že se tehdy jednalo o významnou stavbu, chtěli jsme zachovat jejího unikátního ducha i určitou majestátnost.

Jak na odstranění silikonů, barev, folií, polepů ze skla oken a výkladů v Brně

Pokud to jen trochu šlo, nepouštěli jsme se do inovací a věnovali spíše čas i peníze do restaurátorských prací. Nyní, když to nejhorší je již za námi, hlavní budova je dokončena a plní tuto svou novou funkci, chceme, aby všechna práce jen tak nepřišla vniveč a naši hosté či pouzí náhodní kolemjdoucí mohli obdivovat velmi povedené dílo, které vzniklo za pomoci mnoha odborníku.

Stejně tak se snažíme, aby byl objekt neustále upraven a udržován v čistotě. Aby se vše lesklo čistotou a aby se návštěvníci cítili dobře a pohodlně a rádi se k nám vraceli. Když jsme tedy posledně v hostinci nechali vymalovat všechny místnosti, všimli jsme si zanesených oken od vápna a prachu. Bylo potřeba ihned jednat, protože za pár dní jsme měli opět otevřít.

Jelikož jsme potřebovali, aby okna byla opravdu perfektně, a hlavně šetrně umytá, museli jsme si najmout úklidovou firmu. Po několikahodinovém hledání a domlouvání jsme nakonec zvolili službu Mytí oken od firmy Odstranění polepů Brno, která náš zaujala hlavně pozitivními recenzemi a svým dobrým jménem také v zahraničí, nejen tedy u nás.

Do firmy jsme zavolali a k našemu údivu u nás už druhý den byl tým pracovníků A SERVIS LIPKA. Vysvětlili jsme jim, co potřebujeme a jak si jejich práci představujeme. Hlavně jsme kladli důraz na to, aby si počínali opravdu opatrně. Přeci jen se nacházejí ve státem chráněné nemovité památce. Bylo skvělé, že nám vyhověli ve všem, a to bez problémů. Dávali si opravdu záležet a počínali si velmi opatrně, aby něco neponičili. Nejprve důkladně umyli všechna okna, která byla zašpiněná po malbě, a to včetně rámů a parapetů. Pak všechna okna důkladně setřeli pomocí stěrky, která je opatřena kvalitní gumou, aby nedošlo k poškrabání okna a skel.

K leštění nepoužívají žádné leštící přípravky, jak je tomu u mnohých firem zvykem. Leštidla jsou nevhodná, jelikož po krátkém čase můžete vidět tahy po leštění a nevzhledné šmouhy, které kazí celkový dojem z umytého okna. Místo toho využívali pracovníci svou vlastní techniku, a to tzv. trik suchého čištění. Ten spočívá v tom, že pracovníci měli suchou a čistou bavlněnou plenu a až okna zaschnula, začali je leštit. Leštili opravdu pomalu, nevynechali ani jeden kousek a dbali na to, aby bylo vše důkladně vyleštěné.

Samozřejmě tento způsob leštění je sice náročnější fyzicky, ale pracovníci dávají přednost především kvalitě a dokonalému výsledku. Byli jsme překvapeni, jak celé místnosti prokoukly. Okna se leskla již ze zahrady. Firmu tedy můžeme doporučit všem, kteří hledají spolehlivou, profesionální firmu s odbornou technikou a vynikajícími výsledky. Dokonce ještě několik týdnů po jejich odchodu vypadala okna jako právě umytá.

Recent Posts