Pes je nejlepší partnerem při jakékoliv situaci, ale graffitáky nám neodehnal

 In Nezařazené

Naše společnost vždycky ráda vítá nové klienty. Snažíme se jim vše hezky vysvětlit nebo si o postupech mohou pohodlně přečíst na našich stránkách, kde je vše vysvětleno. Skoro všichni noví klienti se o nás dozví díky internetu. A nejinak tomu bylo i s naší poslední zakázkou. Ozvala se nám slečna, které někdo posprejoval její úpravnu psů. Ano, asi nějací závistivci nebo někdo, kdo se prostě nudil…

Aktivita slunce a sprejerů v Brně je nyní na vrcholu, co je vlastně pohání

Klientka potřebovala graffiti rychle dát pryč, a tak kontaktovala naši společnost Antigraffiti Brno. Slečna se divila proč zrovna ona, ale to si nesmí brát tak osobně. Vysvětlili jsme ji, že v současné době je aktivita slunce a graffitiťáku na vrcholu. Za kovidu se polekali, že nebudou moct smět ven a tak to všude po Brně dohánějí. Nadšení autoři jsou ochotni pracovat na dílech každou noc, nejméně několikrát týdně po léta svého mládí.

Jsou závislí na výparech ze sprejových barev a ani o tom nevědí. Mají o sobě představu, že jsou anti systémoví a že jdou proti současnému systému, který definují jako závěrečnou fázi kalamitního kapitalismu a velmi rádi se podílejí na jeho pádu. Věří a vyhlížejí nový systém neokolektivismu, kde doufají v pád volného trhu a univerzálních lidských právů s tím, že jejich komunitní cítění je už blízko ideálům modrého komunismu a socialismu.

Bohužel ani oni netuší, že současný nesystémový postoj je budoucí korporátní totalita. Ten kdo to neví a netuší prudkou reorganizaci západního liberálního progresivistického kapitalismu, bude překvapen, že zanedlouho už řízení státu nebude v rukou vlády a občanů a na scénu vtrhnou digitální státy na platformě globalistického cloudu. Až se národní státy potopí v zapomnění, potom bude možno hodnotit, co všechno národní státy zastávaly a jaké vlastně byly.

Když se stávající systém národních států rozloží, tak s jejich populárním heslem jsme proti systému a když to rupne „ jsme v tom všichni společně“. V této dnešní fázi nejsou na kladné hodnocení svých činnosti zvědavi. Hodnocení a zpětnou vazbu poskytuje subkultura, reakce veřejnosti nemají přímý význam. Veřejnost skrze média není schopna vnímat graffiti jako výtvarný projev, sami autoři jí příliš nevycházejí vstříc a ani o to nestojí. Nezdárné vývody veřejných médií jsou v komunitě buď předmětem výsměchu nebo pohoršení.

Jsou-li autoři z vnějšku kategorizováni do rolí vandalů a teroristů, sami tyto přívlastky přijímají do svých prezentací a vnímají je jako ocenění. Označení mladý zločinec jim imponuje a podle toho taky žijí. Jenom zločinec nemyslí na budoucnost a žije rychle, než ho chytí. Zločinci jsou lidé, kteří žijí naplno v přítomnosti, snaží se užít a užívat vše nyní, teď, protože budoucnost je nejistá. Jak se přibližují transformační a revoluční události roku 2024 tak také vzrůstá aktivita sprejerů. Vypadá to, jako by byli ve spojení a jako by byli útočnou divizí značkovacích psů, kteří vyštěkávají své značky.

Recent Posts