Opravy fasád

Naše mezinárodní společnost ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ A ČALOUNĚNÍ BRNO jako jediná firma v České republice, na Slovensku, v Rakousku a v Německu, zajišťuje komplexní servis na odstranění graffiti a kvalitní antigraffitovou ochranu (AGO) včetně servisu odstranění graffiti z našich AGO. Umíme si poradit i s opravou fasád budov ve výškách. Náš realizovaný program „STOP GRAFFITI“ zajišťuje zákazníkům zcela čisté a opravené budovy. Pokud se rozhodnete pro antigraffitovou ochranu na fasádě vaší budovy, doporučujeme nejprve provést její kompletní vyčištění a opravit případné poškození fasády. Porušené místa, drobné praskliny zapravíme silikátovým tmelem, poškozené vrstvy nátěru odstraníme a odloupnuté místa nebo odlomené rohy zarovnáme speciálním tmelem na fasády. Můžeme nanést nátěr fasádní barvou v místech, kde byla fasáda opravena. Používáme kvalitní fasádní barvy firmy Weber s 90% úspěšností shody barevného odstínu původní fasádní barvy. Váš dům získá nový vzhled a bude chráněn před znečištěním a grafffiti. 

Natírání fasád

 

U strukturovaných omítek pokud odstraňujeme graffiti z neošetřeného povrchu, je úspěšnost na 60-90%. Při likvidaci graffiti na fasádách je zapotřebí počítat s tím, že se odstraní spolu s graffiti i část fasádní barvy. Fasádní barvu je zapotřebí si nechat namíchat dle odpovídajícího odstínu a přetřít opravovanou plochu. Zajišťujeme 90% shodu s původním odstínem fasády. K nátěrům fasády používáme kvalitní barvy značky Weber.

Poté, co odstraníme graffiti z neošetřeného povrchu a provedeme nový nátěr fasádní barvou, doporučujeme nanést ochrannou vrstvu antigraffitového nátěru nebo nástřiku. Při nátěru je v ceně zahrnuto i čištění fasády vysokotlakou vodou (ve stejné výměře jako nátěr, pokud není jiná domluva). Naše služby opravy fasád, natírání fasád a čištění fasád, provádíme i ve výškách pomocí vysokozdvižné techniky, lešení, žebříku, nebo certifikovaných horolezců. Práce na fasádách pomocí horolezeckého vybavení jsou ve srovnání s použitím lešení také rychlejší a v konečné fázi i cenově dostupnější.

 

fasády brno

Čištění fasád

 

Čistíme fasády u rodinných domů, velkých panelákových budov, komerčních staveb, dále pak u zídek, zdí apod. Prach a různé nečistoty se usazují na omítkách nejvíce ve městech, blízko ulic a fasádní barvy pak působí zastarale. Fasádu na Vaši budově oživíme a kromě prachu ji zbavíme plísní, ptačího trusu, lišejníků a řas. S naší technikou jsme schopni vyčistit i pro jiné firmy nedostupná místa. Za pomoci tlakového stroje a čistící aktivní složky UNISAN, očistíme všechny stávající přírodní sanitry, mechy, řasy, plísně a zároveň účinně vydezinfikujeme fasádu. Aby se neopakoval výskyt plísní a nečistot, doporučujeme aplikovat ochranný nátěr – nástřik jednorázovou ochranou BELLINZONI, který Vám vydrží 4-6 let. Tento nátěr má nejen funkci difuzního odporu, ale má také funkci antigraffitové ochrany. Fasády ošetřené tímto nátěrem, jdou snadno vyčistit jak od nečistot, tak i od graffiti.

Jestli na Vašem objektu máte často problémy se znečištěním graffiti nebo jinými druhy znečištění, podívejte se prosím i do sekce antigraffiti, najdete tam více o ochraně fasád a prevenci před graffiti. Po provedení těchto oprav a před případným natřením fasádní barvou je vhodné ještě celou plochu řádně napenetrovat, což slouží ke spojení a zpevnění předcházejících vrstev nátěru a celkové fixaci povrchu. Pokud jste se rozhodli opravená místa před natřením ochranným nátěrem přetřít jen lokálně, penetrace není nutná.

Na fasádách a strukturovaných omítek pokud odstraňujeme graffiti z neošetřeného povrchu, je úspěšnost na 60-90%. Při likvidaci graffiti na fasádách je zapotřebí počítat s tím, že se odstraní spolu s graffiti i část fasádní barvy. Fasádní barvu je zapotřebí si nechat namíchat dle odpovídajícího odstínu a přetřít opravovanou plochu. Poté, co odstraníme graffiti z neošetřeného povrchu tak doporučujeme nanést ochrannou vrstvu antigraffitového nátěru nebo nástřiku. Při venkovní teplotě pod 10°C nelze odstraňování graffiti technologicky provést a zakázky odevzdat v uvedeném termínu dokončené. Podle našich zkušeností víme, že ani graffiti při těchto teplotách nepřibývá.

 

Antigraffitová ochrana

 

Antigrafitový nátěr je nanášen v několika vrstvách podle struktury povrchu. Aplikovat ho můžeme na všechny druhy ploch včetně plastů. Jediné materiály, které nesnesou AGO jsou sklo, leštěné kovy a průhledný polykarbonát. U hladkých ploch většinou aplikujeme 3 vrstvy, ale u pórovitých a strukturovaných povrchů doporučujeme nanést 6 až 12 vrstev.

V České republice poskytujeme nejlevnější cenu a to od 120 Kč/m². Podmínkou pro nanášení antigraffitového nátěru je venkovní teplota nad + 10 ºC. Antigrafitový nátěr lze také aplikovat na MARMOLIT. AGO se na MARMOLIT nanáší ve 3-5 vrstvách v ceně do 330,- Kč/m². U povrchů ošetřených antigraffitovou ochranou garantujeme 100% výsledek v odstranění graffiti a navíc naneseme na povrch jednofázový nátěr BELLINZONI, který Vám doplní ochrannou vrstvu AGO. Antigraffitový nátěr má životnost 4-6 let a ochrání fasádu na vaší budově. Pokud aplikujeme anti graffiti nátěr nebo nástřik na vaší budově, jsme schopni odstranit graffiti do 14 dnů na jakémkoliv místě v České a Slovenské republice a nově i v Rakousku. Tato služba servisního čištění a odstraňování je pro naše zákazníky zakotvena ve smlouvě o dílo.

Včasné odstranění graffiti odrazuje „pouliční umělce“ od vytváření svých děl, jelikož jejich dílo nemá dlouhé trvání. Náš systém je následovný: Pokud se objeví na fasádě budovy graffiti, my ho odstraníme a ZDARMA naneseme nové AGO na místech, kde bylo ztenčeno nebo odstraněno naší činností. Tuto službu jsme zavedli do praxe, abychom byli schopni nabídnout přijatelnou cenu. Permanentní vícenásobná ochrana je drahá cca od 600,-Kč/m² a hlavně je zcela zbytečné chránit celou ošetřenou plochu, na místech kde nebyly pokresleny. Tuto službu budovy bez graffiti nabízí pouze naše firma a nemá v ČR konkurenci. Levný a efektivní servis nenabízí téměř žádná z jiných firem.

Naše firma poskytuje služby odstranění graffiti, odstraňování grafity, čištění grafitů, ochranu proti grafitovému znečištění a vandalismu, antigraffiti nátěry, anti graffiti nástřiky, ochrana a účinná obrana proti spreyerům a pouličnímu umění v systému budovy bez graffitového znečištění, stop sprejerství, stop sprejům, stop nedovolenému graffiti účinnou prevencí, kvalitní antigrafitovou ochranou a rychlému a včasnému odstraňování i sebemenšího graffitového znečištění ihned, stržení a odstranění plakátů a nedovoleného výlepu

Nanesením anti graffiti ochrany lze předejít při odstraňování graffiti poškození nebo změny barvy podkladu. Antigraffiti ochrana zaručí 100% odstranění všech graffiti ze všech ploch a povrchů.

Technické údaje k antigraffiti nátěrům AGO /antigraffitová ochrana/:

–     realizuje se na všechny typy povrchů, kromě skla, polykarbonátů, a leštěných kovů.

–     fasádu neutěsňuje, nezadržuje vlhkost v budově a objektech – funguje

–     nátěr je paropropustný – vlhkost z fasády vystupuje

–     nátěr je hydrofobní – vlhkost do fasády nevstupuje – odpuzuje vodu.

 

ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ A ČALOUNĚNÍ BRNO nabízí další služby:

 

Naše společnost svým zákazníkům nabízí i řadu úklidových služeb jako je denní a pravidelný úklid domácností, kanceláří, rezidencí či firem, úklid po stavebních činnostech, strojové čištění a voskování podlah. Specializujeme se na strojové čištění a tepování koberců, ruční čištění čalouněného nábytku, provádíme také mytí, čištění, leštění oken, dále na okna nanášíme nanoimpregnaci tzv. nešpinavou úpravou, která je obzvlášť vhodná pro okna se špatnou dostupností, čistíme a myjeme okna a skleněné výplně ve výškách. Po dohodě čistíme rolety, lamely a markýzy. Odstraňujeme nedovolené polepy z prosklených ploch. Specializujeme se i na čištění fasád od plísní, mechů, sporů ze zateplených domů, a to velmi progresivní technologií LSG, tzv. nátěrem LSG dosáhneme toho, že zamezíme tvořící se vlhkosti, která způsobuje růst a tvorbu zelených sanitrů a zamezíme a odstraníme stávající mikrobiální napadení. Tato funkce je založena na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. Zaměřujeme se také na pískování, což je abrazivní metoda čištění, která se úspěšně používá pro čištění fasád, cihelných zdí, pomníků, obkladů, dlažeb, schodů od nátěru, zašlé špíny, mechu, řas, graffitů, odstraňování nátěrů a koroze ze železných a ocelových konstrukcí, olejových skvrn apod. Pro tyto všechny případy je nejvhodnější způsob, použít speciální pískovačku W 1-40 a obraziva tj. jemný písek, granit, slupky z vlašských ořechů. Kdy dopadem abraziva na povrch dochází k odstranění usazených nečistot, omítek či starých nátěrů či graffiti. Metodu pískování lze použít i pro čištění fasád historických budov či památek, která je schválená českým památkovým ústavem.

Naše služby provádíme po celé České Republice, Slovensku, Rakousku a Německu. Pokud Vás zajímají další naše činnosti či potřebujete se poradit, prohlédněte si naše internetové stránky nebo nás přímo kontaktujte.

 

opravy brno