Barva na vlasy, která skončila na koberci

 In Nezařazené

čištění koberců brnoŘíká se, že v normální domácnosti se přihodí téměř stejné události, jaké se stávají i venku. Rozdíl je pouze v tom, že doma jsou menšího rozsahu a méně se o nich ví. O něčem podobném mi vyprávěl o něco starší, ale hlavně zkušenější kolega z práce. Tehdy jsem byl členem našeho týmu asi půl roku, takže mnoho věcí jsem se ještě učil. Za každý nový poznatek jsem byl vděčný.

Pochopitelně, že tento příběh nezažil on sám – jeho hlavní hrdinkou byla dlouholetá kamarádka jeho manželky, která bydlela pouze o dvě ulice dále od jejich bytu. A protože se tato událost týkala i naší firmy, bylo to pro mne o to zajímavější. Mimochodem, dnes tato milá dáma patří mezi stálé a věrné zákaznice úklidové společnosti A SERVIS LIPKA, s.r.o., čištění koberců Brno, tedy ve firmě ve které pracuji.

Takže o co se jednalo? Měla se konat typická dámská jízda, kde figurovala zmíněná kamarádka a její výborná přítelkyně. Tato křehká duo-párty měla být spojená i se světem kosmetiky, úpravou účesu, barvením vlasů, dlouhým a utajovaným vyprávěním, pomalým popíjením lahve bílého vína i vařením nové speciality. Jednoduše nabitý plán, dvou sobě blízkých žen na hodně dlouhou dobu…

Obě ženy se již dobře znaly od střední školy. Takže měly společného mnohem více, než-li by se na první pohled mohlo zdát. Vždyť to určitě znáte i z vlastní zkušenosti – strávit s někým blízkým, byť třeba pouhou hodinku, člověka krásně nakopne a osvěží. Můj osobní názor je jednoznačný – tomuto pocitu se vyrovná jen málo co.

Hrdinky…

rychlé čištění kobercůHrdinky našeho příběhu se toho večera věnovaly – mužům trvale utajovanému – světu dámských tajemství. Takže byly zcela ponořeny do svého živlu, který chlapi nikdy nedokážou pochopit. Při víně, kosmetice, vaření a nekonečných rozhovorech, se chtěly rovněž zhostit i barvení vlasů, které již údajně – nesneslo žádného odkladu. Neboť tato činnost je pro ženskou krásu a přitažlivost podstatným argumentem.
Samozřejmě, že dobré bílé víno, teplo útulného bytu a mnoho nových – ryze ženských informací, včetně radosti ze společně tráveného času vedly postupně k tomu, že se dámy maličko rozjařily a přestaly dodržovat běžná pravidla a pečlivě zažitý rytmus.
Občas proto – jedna jako druhá. Odbíhaly ke sporáku, kde chystaly svou vysnívanou specialitu, hned vzápětí si pro změnu pustily jinou hudbu, nebo si s patřičným nadhledem prohlížely a komentovaly módní časopis. Shrnuto, podtrženo – rajská pohoda, které nelze, než pouze tiše závidět…
Jejich, bezmála by se dalo říci. Božský až hříšně sladký večer – měl vzápětí za následek, že toužebně očekávané barvení vlasů odstartovaly naprosto bez zaváhání. Přímo uprostřed obývacího pokoje – přičemž to s naprostou samozřejmostí vnímaly, jako neformální projev svobody a pohody. Mimochodem – vždyť si společně nebarvily vlasy poprvé, zkoušely to již kdysi na střední škole a vcelku jim to tehdy šlo bez problémů – i když tehdy byly maminky zásadně proti.

I toho…

odstranění skvrn z koberceI toho krásného večera běželo z počátku vše dle jejich představ, stačilo ovšem trošičku ovíněné nepozornosti a několik kapek tmavé barvy leželo přímo na koberci. Očividně to obě braly velmi sportovně, neboť přeměnu vlasů ani na chvilku nepřerušily. Takže barva na koberci nezůstala dlouho sama – velké nadšení a zaujetí obou žen se tak stalo příčinou, že během chvíle se k osamocené barvě na koberci přidaly další stříkance, kapky a stopy.

Pravděpodobně si v té chvíli domácí paní říkala, že již za krátký čas bude mít krásně obarvené vlasy – a potom ji zůstane dostatek času a prostoru k tomu, že vezme na koberec trochu ověřeného saponátu, pevnou houbičku, popřípadě starší kartáč. A všechna ta naprskaná barva bude z koberce v cuku-letu pryč!

Na tomto místě svého vyprávění můj starší kolega ještě podotkl, že možná právě v tuto chvíli stačilo, kdyby se s odstraněním barvy neotálelo a vše mohlo dopadnou zcela jinak… Bohužel, stal se pravý opak. Nejdříve se dokončily vlasy, snědla vynikající specialita a dopilo víno.

Hustý, dobře napěněný, přitom zřejmě kvalitní saponát, pevný kartáč, ba ani společná ženská snaha již nedokázaly nebohému koberci pomoci. Úporné barevné skvrny s výrazným tiziánovým odstínem, tak svítily přes celou místnost do daleka, a nedaly se za žádných okolností přehlédnout.

Můj…

ceník čištěni kobercůMůj zkušený kolega mi potvrdil, že obě ženy po tomto zjištění přestaly být ve „své kůži.“ Nejen proto, že si přidělaly naprosto zbytečnou práci, ale zejména proto, že bylo třeba urychleně sehnat nějaké zkušené profesionály, kteří budou schopni dát značně poškozený koberec do pořádku.

šetrné čištění kobercůNaštěstí, pokračoval v příběhu kolega, vystresovaná a unavená manželčina kamarádka, si v této spásné chvíli vzpoměla, že pracuji v úklidové firmě Brno čištění koberců, takže obratem zavolala mé ženě. Majitelka koberce byla sice ráda, ale když již měla v rukou jméno firmy a kontakt – pro jistotu odběhla k počítači, aby si vše raději prověřila. Vyšlo najevo, že měla na různé společnosti a firmy poměrně velkou smůlu, takže byla logicky zdravě nedůvěřivá.

Na webových stránkách A SERVIS LIPKA si ovšem našla vše podstatné, což ji nakonec přesvědčilo, že jsme byli – pro její zastříkaný koberec – tím nejlepším řešením. Co se jí vlastně předtím přihodilo? Přibližně před dvěma-třemi lety získala při čištění koberců velmi nemilou, či spíše ošklivou zkušenost, což ji naučilo být nezvykle ostražitou. Vše přitom souviselo s použitou metodou čištění.

Tehdy…

recenze čištění kobercůTehdy malovali celý byt, a je samozřejmé, že si rodina k čistým a krásně vymalovaným stěnám nechala vyčistit i koberce. Tehdy ji někdo doporučil firmu z nedalekého městečka, a navíc nebyla nikterak drahá. Pracovníci ji slíbili přijít hned druhý den a působili velice seriózně. Navíc, dle jejich webových stránek, působili na úklidovém trhu nějaký ten rok. Takže k dalším pátráním nebyl vůbec žádný důvod.

Vše co firma slíbila do puntíku splnila. Proto se všichni doma těšili, že za pár dní budou mít byt jako ze škatulky. Když byli pracovníci s čištěním koberců hotovi, začaly se dít věci, které svědčily o tom, že ani zdaleka není všechno v pořádku. Na dlouhou dobu se bytem nesl nevábný vlhký odér, neboť koberce po „očistné kúře“ zůstaly dlouhou dobu vlhké až mokré. A co bylo nejhorší – z celé kobercové plochy začaly vystupovat jakési nevzhledné mapy, fleky a skvrny – shrnuto, podtrženo – žádný důvod ke spokojenosti, natož k radosti.

Po přímé otázce, se od firmy dověděla, že při využití tzv. extrakční metody čištění je to zcela normální stav a je třeba jej jednoduše přijmout. Poté dokonce tato společnost přešla do protiútoku – koberce v bytě nebyly udržované a ošetřované náležitým způsobem, takže chemické působení jejich speciálního roztoku a technologické možnosti extrakčního čištění rezultovaly do této konečné podoby.

Majitelka…

hloubkové čištění kobercůMajitelka bytu ovšem měla neobyčejně „tvrdou“ hlavu, takže se jí podařilo donutit firmu k dalšímu čištění – výsledek sice měl k zázraku daleko, ale alespoň na první pohled získaly koberce – byť s výtkami – nějakou štábní kulturu. Bohužel, byla to očividně nepříjemná zkušenost, proto rezolutně trvá na jiné, lepší a účinnější metodě.

rady a tipy jak čistit koberecČasem zjistila, že strojové hloubkové čištění koberců přináší nesrovnatelně kvalitnější výsledky, které zcela zaslouženě a oprávněně odsouvá morálně a technologicky přežité extrakční čištění na vedlejší kolej, která vede do stanice zapomnění…
Hlavně proto, při získání kontaktu na naší firmu A SERVIS LIPKA, pátrala po technologii a způsobu, kterým koberce čistíme. Jakmile na našich webových stránkách zjistila, že nabízíme výlučně technologii strojového hloubkového čištění. Velice ráda s naší pomocí souhlasila.

Je zcela na místě, zdůraznil v tomto okamžiku můj starší kolega, že dobré jméno a pověstná špičková kvalita naší společnosti vždy byla a je – v první řadě o lidech, jejich přístupu, preciznosti a ochotě. Je nezbytné ihned dodat, že zároveň bez dokonale zvládnuté moderní technologie, bychom se zřejmě ztratili v zástupu podobných firem. S pocitem hrdosti jsem jeho slovům rád přisvědčil.

Vzápětí…

péče o světlý koberecVzápětí kolega pokračoval v příběhu. Majitelka bytu se hned druhého dne s naší firmou spojila, aby závazně dohodla termín čištění. Pozoruhodné bylo i něco jiného – obsah objednávky. V té době se již blížily Velikonoce. Takže k vlastnímu čištění dvou koberců bylo přidáno mytí a čištění oken v celém bytě. Bylo nad slunce jasnější, že opět zafungovaly nejen naše webové stránky. Rovněž obecná spokojenost zákazníků, pozitivní reakce a kladné recenze, které pověst naší společnosti A SERVIS LIPKA zdobí už dlouhou dobu.

strojové čištění kobercůKolega se, při vzpomínce na tehdejší práci v tomto bytě, spokojeně usmíval. Ano, byl jsem tam a zakázku jsme měli jako vždy rozdělenou tak, abychom vše zvládli bez ztráty desítky, dodal sebevědomě. Kromě koberců a oken jsme také trochu více přesunovali nábytek. Neboť naše klientka žila sama a tudíž neměla po ruce nikoho jiného. Pro čtyři zkušené chlapy to nebylo vůbec žádné drama, i když musím přiznat, že si náš každý pohyb – pořádkumilovná paní – bedlivě hlídala. Nezapoměla připomínat, abychom byli velmi opatrní. Neboť nábytek má pro ni velkou cenu a je starožitný.

Pokud si dobře vzpomínám, zamyslel se vzápětí kolega, ta barva na vlasy se do koberce „zavrtala“ jako klíště, a přiznám se, že to nevypadalo vůbec dobře. Obě ženy si měly raději takové experimenty rozmyslet, povzdechnul si. Pokud se jedná o okna – s těmi žádný problém nebyl. Neboť kolegové, kteří je myli a čistili, mluvili o tom, že se o ně klientka vzorně starala. I když byla velice překvapená, že po jejich umytí je začali leštit pouze na sucho…

To je…

levné čištění kobercůTo je přece jasné, skočil jsem zkušenému kolegovi do řeči, vždyť to je přece naše firemní specialita, že? Právě proto, pokračoval kolega – paní zůstala poměrně „zaražená,“ neboť nebylo použito žádné klasické leštidlo nebo cokoliv, co by se leštidlu podobalo. Trochu sice znejistěla, ale na konci čištění oken nevěděla, jak se naším chlapům dost poděkovat. Okna se úžasně rozsvítila vzorovým leskem, a určitě vydržela být takto krásně čistá po dlouhé týdny.

Nyní ovšem zpět ke kobercům, nábytek byl odsunutý a vše připraveno, takže jsme se právě chystali spustit naši osvědčenou technologii. V tom se u nás objevila paní domácí a na tváři se jí dala vyčíst značná obava. Nedokázala se vypořádat se skutečností, že by tak velký a masivní stroj nějakým způsobem nepoškodil její koberce. Hned jsem pochopil, vzpomínal dále kolega, že bude zapotřebí několik slov na vysvětlenou, a že je skutečně všechno takové, jak má být. Takže se naše práce určitě podaří k její plné spokojenosti.

Vysvětlil jsem naší milé klientce, která byla viditelně plna obav, že naše strojová hloubková metoda patří mezi nesmírně spolehlivé a ověřené postupy. Pokud moje paměť a dlouholetá zkušenost sahá, nezaznamenal jsem jediný případ, že by naše úklidová společnost A SERVIS LIPKA, byť jediný koberec poškodila. Tento speciální a velmi účinný stroj totiž pracuje s jedinečně navrženými rotačními kartáči, které jsou vůči struktuře každého koberce nesmírně šetrné.

Díky…

vysávání kobercůDíky těmto kartáčům se aplikuje speciální chemický přípravek značkového výrobce Bosch RTS, který se pyšní špičkovými parametry a na úklidovém trhu patří jednoznačně k tomu nejkvalitnějšímu, co lze v současnosti zákazníkovi nabídnout. Právě díky velkému výkonu stroje – z kterého máte takové obavy – se při čištění vytvoří vysoce účinná aktivní pěna, která spolehlivě proniká i do těch nejskrytějších a nejhlubších struktur koberce.

Takže tato moderní technologie plně využívá síly rotačního stroje a unikátního složení chemického přípravku. Takže hustá pěna vynáší na povrch i tu nejstarší a úporně zažranou špínu a nečistotu, která se za dlouhá léta v koberci usadila. Však také tmavá až černá pěna nenechává nikoho na pochybách o pravdivosti těchto slov, zdůraznil kolega. Zásadní a podstatné na tomto postupu je fakt, že naše úklidová společnost A SERVIS LIPKA, hloubkové strojové čištění a dezinfekce koberců Brno, se kobercům plně věnuje ve dvou směrech.
Protože koberce po vyčištění nezůstávají pouze dlouho a dokonale čisté. Jsou navíc hloubkově vydezinfikované. Pěna vytvořená roztokem Bosch RTS totiž společně se všemi nečistotami rovněž vynese na povrch všechny roztoče, alergeny a ostatní zdraví škodlivé mikroorganizmy. Takže například můžete, a to – zcela bez obav – na vyčištěném koberci nechat klidně spát i malé děti. Naše klientka jenom obdivně kroutila hlavou a v očích jí svítila velká spokojenost.

To již…

údržba kobercůTo již můj kolega opět pokračoval s myšlenkami u majitelky bytu – no, a takto nabalenou pěnu. Včetně celého povrchu kobercové plochy, který byl dokonale zbaven veškerých nečistot, roztočů či alergenů. Následně do sucha vysajeme našim výkonným vysavačem, který disponuje třemi silnými motory. Poté již stačí pouze kratičká doba k tomu, aby zanedbatelná vlhkost z téměř suchého koberce zcela zmizela. I toto je jeden z pozitivních faktorů, kterými se jiné metody rozhodně pochlubit nemohou.

Můj starší kolega se krátce odmlčel. Aby pokračoval trošku z jiné strany. Víš, oslovil mne, přes všechny podstatné a nesrovnatelné výhody našeho pracovního postupu, je nesmírně důležité, včas klienta upozornit na skutečnost, že naše strojové hloubkové čištění je o něco dražší, než-li např. dobře známé tepovaní čili „extrakt,“ ale výsledná kvalita je nebetyčně odlišná a kvalita jednoduše neporovnatelná!

Pokud si za ta dlouhá léta pamatuji, žádný můj zákazník nikdy neměl vůči kvalitě naší práce nejmenších námitek, což se rozhodně o extrakční metodě čištění říci nedá. S úsměvem doplnil již tolikrát vyslovené – přitom stále aktuální rčení – nikdy nejsem a nebudu tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat laciné věci, že?!

Ať tak…

kvalitní čištění kobercůAť tak, či onak, následně jsme se s vervou pustili do koberce s barvou na vlasy, a po přiměřené době jsme si hrdě a spokojeně mohli říci – hotovo. Mezitím naši dva kolegové zvládli precizně vyčistit všechna okna v bytě, takže po třech hodinách se naše úklidová parta mohla začít definitivně balit.

Jelikož paní domácí měla nějaké neodkladné povinnosti ve městě, nechala nám na stole rezervní klíče a odešla. Pro nás, jak jistě víš, vůbec nic nového pod sluncem. Stálí klienti si na tento prvek v našich službách dávno zvykli, a využívají jej zcela přirozeně a pravidelně. Tato vzájemná důvěra zaručuje, že mi se můžeme spokojeně a plně věnovat naší práci a oni zase své. Je to naprosto jednoduché a přitom výhodné pro obě strany.

Při našem konečném balení, kdy jsme se již chystali k odchodu, nás vlastně naše milá klientka trochu překvapila. Po jejím boku stála jakási žena, o něco málo starší, ale velice příjemná a milá paní. Představila nám ji jako svou dlouholetou a nejlepší kamarádku, která chtěla na vlastní oči vidět, jak dokážou celý byt. Tedy okna a koberec, vyčistit a uklidit na slovo vzatí profesionálové – tedy v jejich očích ti skuteční chlapi.

Nejen, že nás obě zahrnuly nadšenou chválou a domácí paní nám srdečně děkovala. Ale ta starší dáma si kromě kontaktu na nás – zároveň dohodla, abychom si vzali do parády i její koberec. Pochopitelně, že jsme s její prosbou rádi souhlasili, neboť klient a jeho spokojenost byla a je, pro úklidovou společnost A SERVIS LIPKA vždy tím nejdůležitějším.

Recent Posts