Okna a barevné náboje – tato rovnice znamená problém

 In Nezařazené

čím umýt oknaSamozřejmě, že si nedělám žádné tabulky o tom, kolik objednávek v naší úklidové společnosti A SERVIS LIPKA, mytí a čištění oken Brno, dělají ženy a kolik muži. Pokud se ovšem objeví nějaká ta objednávka od muže – mívá často velmi zajímavé pozadí. Před několika týdny nám zavolal mladý muž a vyslovil prosbu, že potřebuje urychleně dát do pořádku okna v domě svých rodičů…

Protože vždy velmi rádi uvítáme zdroj a původ znečištění – poprosil jsem jej, aby nám přiblížil situaci, která k problému s okny přispěla. Nejdříve se začal vymlouvat, že to vůbec není podstatné, že se jedná pouze o barvy. Ale protože jsem nepřestal naléhat, že je skutečně důležité pro úspěšné vyčištění, znát příčiny a původ vzniklé anabáze, dal se přece jenom nakonec přesvědčit. Měl ovšem podmínku – vše s námi domluví sám, resp. vše i sám zafinancuje.

Vyšlo tak najevo, že mladý muž – náš nový klient – studuje v zahraničí, a před časem trávil studijní volno v domě rodičů. Protože jsou však rodiče stejně „rozlétaní“ jako on, přihodilo se, že jeden z víkendů, včetně nějakého toho dne k tomu, měl zůstat doma sám.

 Mladý…

přípravky na mytí okenMladý muž, kterého dnes a denně ovládají všemožné nápady, nekonečné přílivy energie, a také všude přítomný pokušitel-testosteron, velice rychle pochopil, že by se daly volné dny využít v trochu jiném balení, než-li dosud – jak by se, s troškou nadsázky dalo nazvat.

Zapojil tedy do svého uvažování vlastní fantazii a telefon. Takže již za pár hodin bylo jasné, že nabízený svobodný prostor ožije partou skvělých přátel s několika paintballovými puškami. Druhého dne se sešlo celkem šest kamarádů. Takže zábava „na ostro“ se dala velmi dobře naplánovat.

Skutečnou výhodou domu rodičů byla poloha. Celý pozemek vlastně tvořil rozlehlý ovocný sad, který dům obklopoval ze tří stran. Všem tak bylo zcela jasné, že jejich společná akce získá dostatek prostoru pro všechny finézy airsoftové bitvy. Mladík se velice těšil a přitom pevně věřil, že tato akce nebude pro ně první, a ani poslední.

Kluci…

mytí výlohKluci stáli shromážděni v danou hodinu před domem a byli tak nažhaveni, že se jednoduše nemohli dočkat, až to propukne. Domluvili si pravidla. Posilnili se něčím ostřejším – aby to mělo „grády,“ navlékli na sebe chrániče a všechny potřebné doplňky, a  bojová paráda mohla propuknout plnou silou. Rozběhli se po pozemku, poschovávali se a nechali se zcela ovládnout adrenalinem a testosteronem.

Náš mladý klient popisoval tyto chvíle s nadšením, a z jeho slov bylo zřejmé, že si to se svou ekipou dokonale užíval. Vždyť to nebyli žádní zelenáči – společně absolvovali nejedno „polní tažení“. Takže dobře znali všechny jemné rozdíly, úskoky a triky. Jednoduše tak lze konstatovat, že paintball měl pro každého „šťávu“ s příchutí neskutečné mužské svobody.

Když se všichni dokonale vyřádili a získali jasný a hřejivý pocit, že byly naplněny všechny jejich bojové představy. Dospěli všichni k závěru, že je toho pro dnešek opravdu dost a je na čase – sejít se večer v nedalekém baru. Takže následovala rychlá sprcha, čas na převléknutí, a již mohla následovat společná večeře v příjemné společnosti nejlepších kamarádů. Bezvadné posezení s přáteli se ovšem trochu protáhlo. Takže náš klient „padnul“ do postele až nad ránem.

 

Jelikož…

mytí výškových budovJelikož vstával přiměřeně pozdě – vzhledem k prožité noční únavě, bylo již slunce hodně vysoko. Procházel se spokojeně kolem domu s šálkem silné kávy v ruce a užíval si hezkého pocitu ze včerejšího dne. Nasával sluníčko a čistý vzduch plnými doušky, ale v okamžiku, kdy zašel za roh rodinného domu, aby se posadil na lavičku pod košatým ořechem – zůstal stát jako zkamenělý…

To, co spatřil by neočekával ani v nejděsivějším snu. Na obou oknech, která vzhlížela z přízemí přímo do zahrady, svítily velké – neonově žluté skvrny po zásazích paintballových projektilů. Hned mu bylo jasné, že v zápalu válečné vřavy se někdo z kamarádů pozapomněl a zamířil do míst, která byla společně předem prohlášena za tabu. Tedy střílet lze všude, ale za žádných okolností se nebude nestřílet směrem k domu!

Mladík doslova ztratil řeč a zmocnila se ho panika. Věděl až příliš dobře, jak dokáže být barva těchto nábojů odolná a agresivní. Pokud se mu je z oken nepodaří odstranit do té doby, než se vrátí rodiče – čekají ho horoucí chvíle. Rázem zapoměl na kávu, oběd i sprchu, a bleskově se začal shánět po nějakém kbelíku, čistícím přípravku a všem potřebném, co by mu pomohlo odvrátit blížící se katastrofu. 

Jak…

recenze mytí okenJak mi sám řekl – makal naplno – seč mu síly stačily v upřímné snaze, co nejdříve se skvrn a fleků zbavit. Něco málo se mu přece jen podařilo odstranit. Ale převážná většina zářivých barev mu dala jasně najevo, že tady nemá nárok. Pochopitelně, že obvolal několik rozespalých kamarádů, zda neznají nějaký zaručený postup nebo trik. Předem však tušil, že od kamarádů se o tomto specifickém tématu mnoho nedozví.

Běžel tedy k počítači a začal usilovně prohledávat celou tu zamotanou pavučinu informací. Která se vázala k tématu čištění všeho možného, co nám dokázalo znečistit okna. Pravděpodobně měl toho dne – již od pozdního probuzení – skutečnou smůlu. Nebo prostě nehledal dobře, ale nic převratného jej do očí „neudeřilo,“ takže jeho zoufalství se přímo úměrně stupňovalo s nezadržitelně plynoucím časem.

Nakonec si zahrál na pohádkového spasitele svého kamaráda, a se sevřenou dušičkou zavolal babičce. Snažil se jí dětsky naivní historkou namluvit, že ta nešťastná událost s barvami se přihodila jeho spolužákovi. Takže pokud by znala způsob, jak by mu mohl rychle pomoci – měl by ji snad ještě raději, a určitě by následovala extra velká pusa s kyticí květin k tomu.

Překvapivou…

mytí oken ceníkPřekvapivou odpovědí babičky mu samovolně spadla čelist. Pěkně od plic mu řekla –  když se ti zase doma přihodil nějaký ten tvůj průšvih, a nemáš tušení co s tím, rozhodně bych ti doporučila, a to bez zaváhání sáhnout do peněženky, a zavolat do úklidové společnosti Brno mytí oken . Sama babička je totiž zná již dlouho – kromě oken, jí v bytě udržují ve špičkové kvalitě rovněž dva velké orientální koberce. Které kdysi a to velice dávno, dostala s dědečkem svatebním darem. 

Babička mu tak alespoň vlila do žil naději, že jestli mu má někdo s jeho problémem pomoci, tak je to právě firma A SERVIS LIPKA, mytí a čištění oken Brno. Která babičku ještě nikdy nezklamala. Tím má na mysli nejen čištění oken, ale také čištění koberců. Navíc jejich profesionální pracovníci dělají svou práci velmi rychle, precizně a vždy ve špičkové kvalitě! Je to zkrátka parta opravdových odborníků, pro které slova typu „nejde“ či „snad“ neexistují.

V tomto okamžiku mladík bez zaváhání přehodnotil svůj vlažný postoj k babiččině šestému smyslu, a poděkoval jí za jedinečnou a spásnou radu. Okamžitě tedy znovu zvedl telefon a vytočil naše firemní číslo. Takže právě proto se nyní slyšíme, vážený pane – hovořil přímo ke mně, s nakažlivým smíchem v hlase.

Super…

cena mytí okenSuper, mám radost společně s vámi, že vám umíme pomoci. Souhlasil jsem rovněž s úsměvem s jeho vyprávěním. Pokud jste se tedy s konečnou platností rozhodl pro naší firmu A SERVIS LIPKA, můžeme si hned domluvit den a čas, kdy vás navštívíme. Pevně věřím, že dáme vaše okna do vzorného pořádku!

Na hlase našeho nového klienta byla patrná značná úleva. Ale také probuzená dospělácká zodpovědnost. Bylo mu totiž zcela jasné, že rodičům i sobě skutečně způsobil nepříjemný problém. Jedinou možností, jak dát v tuto chvíli vše do pořádku, bylo rychlé a profesionální řešení.

Za dva dny jsme již obdivovali s kolegou ovocný sad kolem domu i s celým pozemkem, i když přitom náš úkol byl mnohem více prozaický. Museli jsme, ač neradi přiznat, že svítivá žlutá paintballová barva poznamenala okna mnohem více, než-li jsme si představovali. Takže na nás čekaly velmi náročné hodiny jejího odstraňování, čištění a mytí.

 

Mladík…

výškové práceMladík byl, již od úvodního pozdravu nejistý a trochu rozhozený, proto jsme ho ubezpečili, že by vše mělo klapnout bez větších problémů. On sám, se však s námi vzápětí urychleně rozloučil. Prý slíbil, že navštíví babičku, ale nejdéle za dvě hodiny bude zpátky. Nedělejte si žádné starosti, uklidnili jsme ho – na práci o samotě jsme u našich zákazníků zvyklí. Takže se opět setkáme u vašich čistých oken, ano?

Mladík kvapem odešel, a před námi stál úkol vyčistit okna tak, aby získala zpět svůj původní vzhled, nebo-li, dle slov našeho mladého klienta – aby rodiče vůbec nic nepoznali. Kluk o to žádal hlavně kvůli mamince, která si okna myje a čistí sama, takže je má dokonale v oku. Velice by ho mrzelo, kdyby měla maminka, kvůli jejich paintballovému válčení nějakou práci navíc. A ještě musela poslouchat nějaké jeho chabé výmluvy.

Protože je každý klient pro společnost A SERVIS LIPKA vždy na prvním místě. Pustili jsme se do práce s vědomím, že mladý sympatický student po svém návratu domů, již uvidí pouze dokonale čistá a lesknoucí se okna. Byli jsme si dobře vědomi, že naše osvědčená a prověřená metoda čištění, nás spolehlivě podrží a pomůže nám za každých okolností splnit naše dané slovo.

Již…

mytí logaJiž nám nic nebránilo, pustit se s chutí do práce. Nejdříve jsme vzali do rukou naše pevné a ostré škrabky. Které při správném používání zvládnou mnohem více, než-li je na první pohled patrné. Jenom je nutné s nimi pracovat opatrně a soustředit se na každý pohyb. Což lze uskutečnit díky zručnosti, získané mnohaletými zkušenostmi.

Každý z nás přece velmi dobře ví, co všechno dokáže krásně a lehce klouzat po hladkém skle – ale prstů má každý z nás pouze deset…

Nemluvě o tom, že kombinace velmi ostré ocelové škrabky s neopatrnými pohyby zaměstnance, by mohla nevratně poškrábat nejen rámy oken, ale rovněž skleněné plochy.

Nekvalitní a neprofesionální práce vždy byly, jsou a budou pro společnost A SERVIS LIPKA absolutně nepřijatelné a nepřípustné. S mým kolegou nás dlouholetá praxe naučila, že systematické, trpělivé, opatrné a přitom soustředěné úsilí, nám vždy přináší kvalitní výsledky – škrabka, neškrabka…

 

A to…

mytí billboardůA to se znovu potvrdilo i v tomto specifickém případě. Neonově zářící žluté fleky paintballové barvy se kousek po kousku od skel i rámů oddělovaly. Takže po systematické a trpělivé práci začala být okna jako vyměněná, byť k dokonalosti měla ještě dost daleko. Uklidili jsme tedy škrabky pro příští použití, a připravili si roztok teplé vody a speciální čistící chemie.

Všichni jsme si dobře vědomi, že kvalitně a pečlivě umytá okna jsou základem pro další technologický krok, kterým je leštění. Proto náš „rozmývák“ aplikujeme nejen na sklo, rámy a parapety, ale doslova do každého koutu a skrytého místa. Jednoduše, nic neponecháváme náhodě. Neboť dokonalý výsledek přichází pouze po perfektně odvedené práci.

I z tohoto důvodu jsme věnovali mytí oken naším chemickým roztokem tak mimořádnou pozornost, a postupovali zcela v souladu s prověřenou recepturou. Poté, kdy jsme okna zbavili zbytků barev, prachu a ostatních nečistot, přišla ke slovu stěrka s pružnou gumovou hranou. Právě s její pomocí dokážeme okna zbavit zbytkové vody a vlhkosti. Tento krok je z pohledu celého procesu čištění mimořádně důležitý. Neboť konečná fáze leštění jej bezpodmínečně vyžaduje.

Mimochodem…

mytí prosklených budovMimochodem – leštění. Jedná se o klíčový úkon celé metody čištění oken. Společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o., mytí a čištění oken Brno se již dlouhá léta plně spoléhá na technologicky prověřené a zákazníkem oceňované, tzv. suché leštění. Jeho výhody jsou pro každého našeho klienta zcela nesporné a opravdu jedinečné, a to z mnoha pohledů.

V první řadě – na sucho vyleštěná okna zůstávají podstatně delší dobu čistá a na prosklených plochách se tak lehce neusazuje nechtěný, všude přítomný prach a další atmosferické nečistoty. Navíc, leštění bez chemických prostředků pomáhá účinně prodlužovat čistotu umytých oken na mnohem delší časové období.

Příčina této – určitě velmi zajímavé skutečnosti – je přitom velmi prostá. Chemické látky obsažené v leštidlech, zanechávají na oknech mikroskopický film, takže již během krátké doby – vlivem okolního prostředí a vlhkosti v ovzduší – se z tohoto povlaku stává velice tenká, přitom lepivá vrstva. Je proto logické, že se na této vrstvě začnou okamžitě usazovat nečistoty, pyl a prach. Následek je potom vždy stejný. Okna jsou, a to již za několik málo týdnů stejně špinavá, jako byla před nedávným čištěním.

 

Samotná…

mytí lodžiíSamotná, tzv. suchá technologie leštění vypadá na první pohled jednoduše. Vystačí nám pouze čistá bavlněná textilie a síla paží – pomalu a precizně leštíme plochu okna stylem, který by se dal nazvat – krok za krokem. Ano, jedná se v určitém směru o fyzicky namáhavější a něco pracnější způsob. Takže si tento „konzervativní či tradiční“ postup vyžaduje více času, ale konečný efekt určitě stojí za to! Každý z našich zákazníků byl očividně nadšený, když jeho umytá okna zářila dokonalým leskem.

A přesně tento postup jsme zvolili i v tomto případě. Leštění – kvůli velikosti plochy a snaze perfektně doladit celkový dojem – trvalo sice trochu déle, takže nás při závěrečné etapě zastihnul náš mladý klient. Periferně jsem ho zaregistroval, takže jsme se pozdravili, ale bylo patrné, že stojí opodál a s velkým zájmem sleduje naše poslední tahy a úpravy.

Jelikož mi to nakonec nedalo, rozhodl jsem se mladého muže oslovit. Tak jak jste s naší prací spokojen, pane? Mladík nějakou tu vteřinu mlčel, aby se vzápětí rozhovořil.

Vysypal ze sebe něco ve smyslu – to je přímo neuvěřitelné, vždyť ta okna vypadají mnohem lépe, než-li před osudnou bitvou! Vůbec netuším, co si budu muset pro maminku vymyslet za historku – jedině snad – že jsem se doma hrozně nudil a proto jsem se pustil do mytí oken…

Všichni…

mytí zimních zahradVšichni jsme se rozesmáli, byť tato představa byla spíše nebezpečná. Je spolehlivě prokázáno, že se maminky v otázkách úklidu nedají zase až tak snadno nachytat nebo oklamat. Ať tak, či onak – hrozba skvrn a fleků byla zažehnána, a okna v domě měla zpět svoji fazónu a ztracený vzhled. Mladík měl navíc dvojnásobnou radost i proto, že jeho sebevětší snaha nalézt a odhalit – byť sebemenší chybičku nebo nedostatek, vůbec nikam nevedla.

Když jsme se loučili a byli prakticky na odchodu, potěšil nás mladý muž slovy o tom, že naši úklidovou společnost A SERVIS LIPKA bude od dnešního dne doporučovat všem lidem, které zná. Dokonce nám nabídnul ještě podařený vtip – kdyby to bylo jen trošku možné, pozval by nás umýt a vyčistit okna do svého zahraničního internátu. Zkrátka, pro nás další důvod k radosti a velmi příjemnému pocitu…

práce ve výškách

 

 

 

 

 

 

 

Recent Posts