Vyčištěný koberec – radost pro babičku

 In Nezařazené

Čistírna koberců Brno - profesionální čištění syntetických kobercůNedávná objednávka v naší firmě mi částečně připomenula můj vlastní příběh, který se stal před několika lety. Takže se mi v tom okamžiku vybavila stará známá věta o záhadných věcech mezi nebem a zemí, které nás budou znovu a opět překvapovat, a my se jim nikdy nepřestaneme podivovat, neboť tak to prostě v životě chodí.Strojní Čistění Kobercu - Strojové Čištění Kobercu Brno

Zavolala nám tehdy mladá žena, která pro nás měla, společně se svým přítelem neobvyklou objednávku. Již předem se omlouvala a poukazovala na skutečnost. Že si není zcela jistá, zda naše úklidová společnost čištění koberců Brno, dokáže jejich přání splnit. Přiznávám se, že její slova vyvolala mezi námi zvědavost a určité napětí – co vlastně mladá dvojice pro nás připravila?

Hlavní roli příběhu sehrál koberec, vlastně v tomto případě koberce dva. Vnučka chtěla babičce udělat radost a proto se s přítelem dohodli. Že jí koupí do obývacího pokoje nový koberec. Zároveň chtěli, kromě malé radosti, vyměnit ten původní starý – který byl již pořádně zašlapaný a nevzhledný – nebylo se ani čemu divit. Vždyť v místnosti ležel již mnoho desítek let.

Jenže chyba lávky…

čištění koberců, sedaček brnoJenže chyba lávky – kosa narazila na kámen. Jakmile naše dvojice položila novotou vonící koberec, nastalo menší rodinné zemětřesení… Postavou sice nevysoká a na ulici zcela nenápadná babička, měla náhle energii na rozdávání. Své názory si dokázala nejen důrazně obhájit, ale třeba se za ně snad i pobít.čištění sedaček a koberců brno campus

Vnučka i s přítelem se nestačila divit, když je babička zasypala argumenty. Proč pokládat do pokoje nový koberec – to je přece naprostá nezodpovědnost a zbytečně vyhozené peníze, vždyť ten její parádní letitý orient ji plně vyhovuje, navíc jej kupovala s dědečkem. Takže z bytu odejde pouze společně s ní, tedy nohama dopředu!

Vůči překvapené dvojici však vzápětí nasadila  o poznání smířlivější tón. Již s klidným hlasem doplnila, že velkou radost by jí udělali, kdyby ten památeční koberec pěkně vytepovali, aby vydržel až do konce jejího života. Od dědečkovi smrti jej už nezvládala čistit, což je již více jak deset let, a sama dobře vidí, že si už poměrně dlouhou dobu říká o silné a šikovné ruce.

Mladí na sebe pohlédli a rovnou se posadili…

čištění koberců brno recenzeMladí na sebe pohlédli a rovnou se posadili. Zcela marné bylo jejich trpělivé vysvětlování, že koupí nového koberce se chtěli vyhnout nekonečné – a ve svém výsledku naprosto nejisté až zbytečné práci s čištěním starého orientu. Při vší ústě babi, argumentovala jí do očí vnučka, ten koberec se pravděpodobně, při prvním silnějším pohybu kartáče nadobro rozpadne…

Stará paní se viditelně urazila a beze slova zmizela v kuchyni. Nu, co naděláme, staří lidé jsou někdy horší než malé děti, glosoval napjatou situaci přítel vnučky. Měli bychom s tím něco udělat, nebo v nejbližších dnech, možná i měsících práh babiččina bytu nepřekročíme, doplnila partnera rozčarovaná slečna a rovněž zmizela v kuchyni.čištění koberců brno cena

Na druhý den se stalo to, čemu říkáme – podlehnout pokušení. Vnučka zkrátka přemohla emoce, dokonce díky nim a osvědčeným slzám, dokázala přesvědčit i partnera. Ještě toho večera se mladá dvojice pokoušela koberec vyčistit zcela klasicky, tedy ručně.

Nyní se s klidem můžeme vyhnout…

Nyní se s klidem můžeme vyhnout dlouhým řečem o tom, jak asi to jejich nadšené úsilí dopadlo. Ani povzbuzování a vděčnost babičky, ani enormní snaha mladých – klečíc na kolenou – nedokázala unavený koberec přivést zpět k životu.

čištění koberců brno-líšeňVe svém důsledku vypadal vlastně stejně, jako před jejich snaživým pokusem, i když je třeba uznat, že se mladým podařilo alespoň zbavit jej prachu z povrchu. Všem zkrátka došlo, že tudy cesta nevede. Je nevyhnutelné přepnout na vyšší stupeň – jinými slovy koberec musí svěřit do rukou někomu, kdo ovládá alchymii profi čištění a zde ji předvede v praxi.

Nyní tedy začala nová fáze – úmorné hledání mezi úklidovými firmami a vytipování způsobu, resp. čistícího systému, který by dokázal z koberce na prahu důchodového věku udělat něco, co by v relativní pohodě vydrželo několik dalších let. Je nutné v tuto chvíli dodat, že mladá dvojice a vlastně také babička, měli při těch svých kobercových peripetiích i dávku velkého štěstí.

Přítel vnučky měl velice dobrého kamaráda…

Přítel vnučky měl velice dobrého kamaráda, který se profesně věnoval bytovému dizajnu, takže měl při své umělecké práci, rovněž slušný přehled o nejrůznějších firmách a metodách, které současný úklidový trh doporučuje při čištění koberců a bytového textilu. Po pravdě je třeba říci, že se mladým v tomto směru pořádně ulevilo, neboť jsou v této oblasti značná a také nepřehledná množství nabídek, a obyčejný laik se v nich doslova ztrácí.čištění koberců brno ceník

Plni napjatého očekávání se dozvěděli, že lety opotřebovaný a nepravidelně ošetřovaný koberec zvládne pouze profesionální přístup – tedy moderní a technologicky ověřená firma, která disponuje dostatečnou odbornou znalostí a prověřenými praktickými zkušenostmi přímo od klientů. Vzápětí, ze strany samotného dizajnéra – bez jakéhokoliv přemýšlení a váhání – padlo jméno naší úklidové společnosnosti A SERVIS LIPKA. Můžete mi věřit, že to se poslouchá více než hezky.

Dokázali byste nám, prosím, pomoci?  V telefonu zněl hlas slečny velice prosebně a napjatě přitom očekávala odpověď. Přirozeně, že bylo pro nás velkým potěšením dozvědět se, že jsme považováni za firmu, která má dobrý zvuk, a že je lidmi z oboru vnímána jako společnost skutečných profesionálů a zkušených odborníků – bez váhání jsme slečně přislíbili naši pomoc. 

Nebudu zastírat, že vše,…

čištění matrací brnoNebudu zastírat, že vše, co nám dosud slečna popsala, v nás vzbuzovalo určitý druh emocí. Vždyť pouhá představa, že lety zašlapaný koberec, kterému se tak dlouho dostávalo úplného minima, přesněji řečeno žádné péče, tak tato fakta způsobila, že okolní vánoční nálada šla zcela bokem. Navíc tento unavený starý koberec se před několika dny stal obětí ručního domácího čištění, proto je jasné, že to mu určitě na kondici nepřidalo.čištění sedaček brno

Na druhou stranu je logické, že se v naší profesionální firmě žádné černé myšlenky nekonaly a ani konat nebudou. V těchto specifických a netradičních případech se dá spíše mluvit o zvýšeném prahu odpovědnosti a ještě větší připravenosti, vyčerpat veškeré možné maximum pro klienta. Pro společnost A SERVIS LIPKA je vždy středobodem jejího snažení, udělat pro klienta první a poslední – v zájmu jeho spokojenosti.

Shrnuto a podtrženo – čekal na nás koberec, s jakým se během roku zase až tak často nesetkáváme, takže jsme si tuto podnětnou výzvu chtěli užít naplno a zároveň si potvrdit, co naši pracovníci a technologie strojového hloubkového čištění dokáží společnými silami.

Mimochodem – Hloubkové strojové čištění koberců…

Čištění koberců - Nejnovější technologie v ČROba mladí lidé byli zvědavi, jak to vlastně funguje a co tvoří podstatu tohoto systému. Určitě neuškodí, pokud tuto technologii ve stručnosti vysvětlím. Vždyť takový druh informací může posloužit i našim budoucím klientům, kteří se ještě stále rozhodují, jaký způsob čištění by mohl být pro jejich koberec vlastně ten nejlepší.

Základ naší práce proto tvoří precizně vyladěná a zvládnutá technologie, moderní výkonná technika, špičková a účinná chemie, a v neposlední řadě dokonale vyškolený tým kmenových zaměstnanců. Kombinace těchto jednotlivých složek poté úklidové společnosti A SERVIS LIPKA, s.r.o., strojové hloubkové čištění a dezinfekce koberců Brno, pomáhá dosahovat bezkonkurenčních výkonů a odevzdávat svým zákazníkům práci zvládnutou v nejvyšší možné kvalitě.Kdo nám vyčistí koberce

První krok celého procesu hloubkového čištění spočívá v aplikaci unikátní, vysoce účinné chemické látky do struktury koberce. Naše firma pro tyto účely používá skutečně výjimečnou, a na úklidovém trhu ojedinělou chemii špičkového německého producenta Bosch RTS.

Jedinečné vlastnosti této chemické látky…

Jedinečné vlastnosti této chemické látky uvolní z čištěného koberce nejen starou, lety úporně zašlapanou špínu, ale během svého aktivního působení zvládne odstranit také zdraví škodlivé alergeny, roztoče a ostatní mikroorganizmy. To je velmi důležitá a zákazníky jednoznačně a pozitivně oceňovaná informace.

Se samotnou aplikací roztoku do koberce nám dokonale pomáhá výkonný kotoučový stroj s rotačními kartáči, který  pracuje nekompromisně, přesně a zároveň velmi šetrně. Klient může být zcela bez obav, že by síla masivního stroje nějakým způsobem poškodila koberec. Chcete důkaz? Za dlouhá léta své praxe úklidová firma A SERVIS LIPKA nezaznamenala jediný problém, který by jakkoliv zpochybnil zde uvedená slova.

Navíc, zmiňovaný roztok od firmy Bosch RTS koberec celkově, a naprosto spolehlivě dezinfikuje, což zaručuje jeho 100% zdravotní nezávadnost a hygienicky dokonalou čistotu. Je proto vhodný pro jakékoliv dětské hry, nebo pro zábavu a skotačení domácích mazlíčků. Podobné vlastnosti vyčištěného koberce jsou v úklidové sféře ojedinělé, a nemají na trhu přímou konkurenci.  

Jakmile pracovníci ukončí tuto důležitou…

Čím vyčistit špinavý koberecJakmile pracovníci ukončí tuto důležitou etapu čištění, lze přistoupit k druhému kroku, kterým je systematické a pečlivé vysátí celé kobercové plochy. Vysavač, který naše společnost používá je extrémně výkonný, ale také těžký. To ovšem ani v nejmenším neznamená, že by jeho úmyslná stabilita mohla ublížit samotnému koberci či jeho struktuře, věřte, že to je právě naopak.

Tento špičkově výkonný vysavač zcela spolehlivě odsaje  všechnu znečištěnou pěnu, špínu a veškeré mikroorganizmy v podobě zdraví škodlivých alergenů a roztočů. S naprostým přehledem navíc vysaje přítomnou vodu a vlhkost, která se zákonitě do koberce dostane. Jednoduše řečeno – tento výjimečný stroj dělá práci minimálně za dva!

Každý náš klient tak od nás, po ukončení čištění dostává svěží, hebký, dokonale vydezinfikovaný a prakticky suchý koberec, který může téměř hned plně používat. To jsou pro každého zákazníka nepopíratelné benefity, které na úklidovém trhu sotva kdo překoná.

Bez zbytečného přehánění…

Bez zbytečného přehánění a nemístné skromnosti otevřeně mohu tvrdit, že společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o., strojové čištění koberců Brno plným právem zaujímá na trhu úklidových firem čelní místo. Aby však tato krátká informace o technologii hloubkového strojového čištění nevyvolávala nechtěný pocit jednostrannosti. Je na místě zmínit se také o konkurenčním způsobu, kterým je extrakční metoda.

Extrakční způsob čištění koberců veřejnost určitě zná pod užívanějším názvem – tepování. Jak tento proces probíhá? Před čištěním se doporučuje, aby se kobercová plocha řádně vysála a zbavila jej tak prachu. Vzápětí se strojovým tepovačem – extraktorem zapracuje do koberce roztok teplé vody a chemického čistícího přípravku. Postupně vznikne hustá pěna, která postupně ze špinavého koberce odstraňuje nečistoty a uchycenou špínu.

Tento pěnový kartáč se nechá určitý čas působit, aby byly požadované účinky zaručeny. Následně potom může obsluha multifunkčního tepovače přepnout do režimu vysávání. V tomto módu se celý koberec pečlivě vysaje a zbaví všech nečistot. Klient tímto způsobem získává čistotu, svěžest a obnovený vzhled svého oblíbeného koberce.

Je třeba objektivně přiznat…

Je třeba objektivně přiznat, že tepování bývá pro zákazníka finančně výhodnější. I když je v tuto chvíli zároveň důležité dodat podstatné podrobnosti. Ono nadarmo se neříká, že čert je ukrytý v detailech. Takže se pokusím podstatné rozdíly obou metod – extrakčního systému a hloubkového strojového čištění – porovnat.

Hloubkové strojové čištění společnosti  A SERVIS LIPKA dokáže koberec nejen vyčistit, ale také dezinfikovat. Na konci čištění je koberec  téměř suchý, takže jej vzápětí zákazník může plně využívat. Extrakční metoda naproti tomu nechává koberec vlhký – často mokrý, takže se musí nechat řádně vysušit, což trvá hodiny. Klient tak musí řešit zbytečné časové ztráty.

A ještě jednou k vlhkosti a vodě – technologie extrakčního čištění, tedy tepování je již málo výkonné a poměrně neefektivní i z jiného důvodu. Voda a saponát sice špínu uvolní, ale tu se nepodaří úplně odstranit. Neboť jednoduše řečeno, ani roztok ani stroj již nedokáže reagovat na neustále se stupňující  požadavek, vyžadující stále vyšší kvalitu nabízených služeb. Po vysušení vyčištěného koberce se proto často objevují skvrny a fleky – jedná se vlastně o vyplavené nečistoty. Které zastaralá metoda extrakčního čištění nezvládne odstranit.

Tyto jednoznačně prokazatelné argumenty…

Tyto jednoznačně prokazatelné argumenty naši mladou dvojici přesvědčily, takže zůstalo již pouze na nás, aby firma A SERVIS LIPKA dodržela svůj slib, a dala starý nevzhledný koberec do pořádku.

V domluvený termín jsme již stáli nad kobercem i s naší technikou. Sluší se podotknout, že babiččin orient vypadal ještě hůře, než nám jej vypodobnila vnučka, takže nás čekal skutečně nelehký úkol. Spustili jsme stroje, připravili chemický roztok a pustili se s ješitnou zarputilostí do práce – přece naše vyzkoušená a dokonalá technologie. Ruku v ruce s našimi mnohaletými zkušenostmi, si dokáže s tímto památečním kobercem poradit! Opatrně a s pečlivou důsledností jsme postupovali krůček po krůčku. Až  se koberec přece jenom začal probírat ze svého klinického konce. Jistě, chtělo to více  rozvahy a klidu, než-li při jiných obvyklých zakázkách, ale podařilo se!

Konečnou fázi našeho čištění babička sledovala mezi dveřmi, a obavy, které pokrývaly její tvář se proměnily v neskrývanou radost a uznání. Neboť výsledek naší činnosti se skutečně podařil. Koberec se zcela neskutečně rozsvítil a vrátil se o celá desetiletí zpět do doby, kdy zářil v plné kráse. Barvy a dokonalé orientální vzory tak dokonale a výrazně ožily. Že jsme s kolegou rádi souhlasili s babiččinou vírou – ve skutečnou kvalitu stařičkého koberce.

Udivení mladí lidé se k radosti a spokojenosti…

Udivení mladí lidé se k radosti a spokojenosti, kterou projevila babička ihned připojili. A tak jsme se stali svědky toho, jak skutečně velmi důležité místo má čištění koberce v rodině. Je to velmi hezký pocit a je dobře. Že firma A SERVIS LIPKA své zákazníky vždy velmi ráda překvapuje – samozřejmě těmi dobrými a ještě lepšími zprávami.

Recent Posts