Je to velmi rozšířené, černé plísně na zateplených fasádách, celá řada lidí si je plete ze špínou a městským spadem

 In Nezařazené

U nás v kočárkárně se začala tvořit plíseň a bylo potřeba to odstranit. Naše uklízečka je opravdu poctivá, takže jsem věděla, že udělala maximum, aby to zmizelo, ale bohužel, plíseň tam stále zůstávala. A protože jsme správkyní domu, bylo na mně se o to postarat. Takže jsem začala na internetu hledat nějakou firmu, která by se o to postarala.

Stop plísní na fasádě dosáhnete chytrým nátěrem proti plísni

A našla jsem firmu, se kterou jsem se hned zkontaktovala. Pracovníci nejprve zeď zbavili veškerých plísní a nečistot a zamalovali místa barvou. Na zdech nebylo vůbec poznat, že by tam nějaká plíseň někdy byla. Po odstranění plísně a důkladné dezinfekci druhý den zdi ošetřili proti plísňovým nátěrem LSG, který zabraňuje opětovnému navrácení plísně.

Také jsem se od zaměstnanců firmy dozvěděla něco o tom, jak plíseň vlastně vzniká. Správná dlouhodobá relativní vlhkost vzduchu ve všech místnostech určených k bydlení je do hodnoty 55 %. Pravidelně kontrolujte pomocí správného vlhkoměru relativní vlhkost vzduchu a podle toho organizujte výměnu vzduchu v místnostech větráním nebo jiným způsobem.

V domech postavených přibližně do roku 1980 se musí v chladných měsících, kdy klesne venkovní teplota pod +5 oC, větrat již tehdy, když relativní vlhkost vzduchu přesáhne 50 %. V chladných měsících se v interiéru žije zdravěji při relativní vlhkosti vzduchu mezi 45 % a 55 % (podle teploty v jednotlivých místnostech). Snažte se doma nesušit moc prádlo, a pokud už nemáte na výběr, tak pouze v jedné místnosti, do které během sušení zavřete dveře a několikrát v ní pořádně vyvětrejte.

Co je v těchto případech dobré, tak pořídit si kompresorové kondenzační odvlhčovače vzduchu, které jsou v těchto případech opravdu dobrým pomocníkem. Ale stejně si myslím, že naprosto nejúčinnější prevencí je mít nátěr proti plísni, protože plíseň mě už od té doby opravdu netrápí. Já jsem si ho pro jistotu nechala dát i k sobě do bytu, protože když jsem zjistila, jak málo stačí k tomu, aby se plíseň vytvořila, tak mě to trochu vyděsilo.

Ale pokud si dáte uvedený nátěr, tak máte jistotu, že se už s plísní nebudete muset skutečně nikdy potýkat. Zaměstnanci firmy  A SERVIS LIPKA jsou velice spolehliví a profesionální, takže jim skutečně nemůžu nic vytknout. Navíc nabízí i celou řadu dalších služeb, tudíž jsem si jistá, že jsem se na ně neobrátila naposledy. Další služba, která je u nich velmi poptávaná je Umývání, čištění fasád .

Recent Posts